IT is Business, Editia 6 – Keep IT Safe!
Business Organization for Students te invită la cea de-a șasea ediție IT Is Business – Securitate Digitală
Pasionat de IT? Interesat de securitate? Vrei sa aflii cum să stai departe de viruși și de furtul de date personale? Te-ai întrebat vreodată cum se criptează conexiunile pe internet? Atunci esti studentul de care avem nevoie!
IT is Business este un proiect de tradiție al organizației BOS, aflat la a VI-a ediție. Evenimentul se adresează tuturor pasionaților de IT, cu precădere a celor interesați de domeniul securității și își propune să vă poarte cu succes pe valurile siguranței digitale. Pentru acest lucru noi vă vom asigura prezența oamenilor din domeniu ce vă vor îndruma către tehnologie și de ce nu, către o viitoare carieră.
În prima zi a evenimentului, 26 martie, vom avea plăcerea de a intra în contact cu unii dintre cei mai importanți specialiști actuali în domeniul securității din România. Aceștia ne vor împărtăși din experiențele lor profesionale și ne vor dezvălui secretele din spatele unei cariere în domeniul securității.
A doua zi a evenimentului, 27 martie, va fi rezervată workshop-urilor.Vei porni în aventura siguranței, pe potecile bătătorite ale securității și a măsurilor de protejare digitală alături de măiestria și răbdarea specialiștilor ce te vor instrui în cadrul workshop-urilor.
Vino să iei parte la conferința și workshop-urile IT is Business create special pentru tine unde vei aplica principiile succesului: pasiunea, încrederea în tine, motivația și entuziasmul și vei “Keep IT Safe!” alături de cele mai mari companii și de cei mai renumiți oameni ai lor din acest domeniu.
If you know how to lock it, nobody will crack it! Pentru că tu ești viitorul în IT!
Pentru mai multe detalii referitoare la locații, acces la eveniment, condiții de participare, speakeri și premii, puteți accesa site-ul http://it.bosromania.ro/ sau ne puteți urmări pe pagina de Facebook: https://www.facebook.com/ITisBusiness.